Sociálne potreby seniorov, láska, spolupatričnosť a sociálne kontakty by mali byť naplnené aby im dodali pocit, že na svete nie sú sami. Starší ľudia uprednostňujú medzi sociálnymi kontaktmi rodinných príslušníkov pred priateľmi. Tieto potreby im však ale veľmi citlivo a zároveň profesionálne vedia zabezpečiť aj sociálny pracovníci a opatrovatelia zo Senioro.
Potreby sociálneho kontaktu, citové väzby a vedomie vzájomnej blízkosti majú pre seniorov obrovský význam a pôsobia pozitívne predovšetkým na ich duševné zdravie. To ide ruka v ruke s celkovou aj fyzickou kondíciou jedinca.
Množstvo z nich ale potrebuje mať naplnené aj potreby samostatnosti. Znamená to mať slobodu a možnosť rozhodovať o svojom živote. V tejto oblasti to starší ľudia vnímajú hlavne v tom ohľade ako zvládajú bežné každodenné činnosti.
Potreba samostatnosti sa s vekom mení a predovšetkým jej rozsah. Starí ľudia chcú rozhodovať aspoň v tom, čo im je dostupné ako napríklad to čo budú jesť, kedy budú jesť a v tom sú im naši pracovníci absolútne nápomocní a majú snahu najmä o to dosiahnuť spokojnosť u klienta.
Na vrchole pomyslenej pyramídy stoja sebarealizačné potreby. Sú to potreby presahujúce bezprostredné záujmy. Patrí sem napríklad vzdelávanie sa , spoznávanie nie pre úžitok ale najmä pre radosť s poznania, ktorú človeku poskytuje a tiež potreba tvoriť a usilovať sa o kvalitné medziľudské vzťahy. Klientom sú v týchto aktivitách naši opatrovatelia plne k dispozícií a zabezpečia im aby boli naplnené v súlade s ich fyzickými schopnosťami a možnosťami .
Seniori by sa mali snažiť zostať aktívny, čo im len sily dovoľujú a pokiaľ nemajú žiadne činnosti a aktivity, ktoré by im k tomuto dopomohli mali by sme sa snažiť im pomôcť nájsť nové. Napríklad také, na ktoré im počas ich produktívneho obdobia života neostal čas.
Aj napriek tomu, že ovdovenie nie je len problematikou staroby, práve v tomto období sa stáva najčastejšie, že sa ľudia musia rozlúčiť so svojím životným partnerom či partnerkou. Je to veľmi bolestivá strata pretože sa jedná aj o dlhoročné až 50 či 60 ročné manželstvá. Za takú dobu si dvaja ľudia na seba natoľko navyknú, že po strate toho druhého už ani sami moc žiť nevedia. V starobe keď sa musia stretávať s toľkými stratami spôsobenými často zhoršovaním zdravotného stavu, oslabenými schopnosťami je strata a vyrovnanie sa so smrťou náročná úloha.
Môže to byť jedna z rán osudu, ktorá môže spôsobovať až zhoršenie zdravotného vzťahu. V takomto prípade je dôležité obklopiť sa rodinou, priateľmi a snaha vyplniť osamelé chvíle smútiaceho seniora. Samozrejme väčšina rodinných príslušníkov je v produktívnom veku a popri práci a starostlivosti o rodinu im už nezostáva toľko času, koľko by bolo potrebné. Je veľmi dobré spojiť spoločný voľný čas vnúčat s vyplnením smutných osamelých chvíľ ich starým rodičom. Vedieme deti tak k vytvoreniu dôležitých hodnôt, úcte k starším a podporujeme rodinné väzby a vzťahy.
Senioro je k dispozícií a poskytuje starostlivosť 24 hodín denne, 7 dní v týždni v prípade ak máte obmedzené možnosti, ste zaneprázdnení či nedokážete vyplniť plnohodnotne čas vašim blízkym.